Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Με πολύ μεγάλο ενθουσιασμό, ‪το Σάββατο 22 Δεκεμβρίου εγκαινιάζουμε την ανταλλακτική βιβλιοθήκη του Αθλητικού Συλλόγου Ν.Βουτζά «Η Πρόοδος»

Η πυρκαγιά του Ιουλίου κατέστρεψε μεταξύ άλλων και πολλές βιβλιοθήκες και χιλιάδες βιβλία στα σπίτια που κάηκαν και ο Σύλλογος, κάνει μια προσπάθεια να επαναφέρει τα βιβλία στις ζωές των ανθρώπων.

‪Στις 17.00 μμ θα ξεκινήσει το Χριστουγεννιάτικο bazzar στην κάτω αίθουσα και με αυτή την ευκαιρία λίγο πριν σκοτεινιάσει τελείως θα εγκαινιάσουμε την ολοκαίνουρια ανταλλακτική μας βιβλιοθήκη.

Πρόκειται για μια πρωτότυπη μοντέρνα κατασκευή , χορηγίας SKRIMIZEAS S.A., στα πρότυπα της παραδοσιακής βιβλιοθήκης με υλικό που διαχειρίζονται οι χρήστες της, χωρίς την εγγραφή τους σε κάποιο μητρώο, δίχως συνδρομή ή χρηματικό αντίτιμο και με ελεύθερο ωράριο λειτουργίας.

Θα δείτε από κοντά πόσο εύκολη είναι στη χρήση της και φυσικά κάθε προσφορά σε λογοτεχνικά βιβλία είναι καλοδεχούμενη.

‪Η ομάδα χορού του Αθλητικού συλλόγου θα παρουσιάσουν ένα μικρό χορευτικό δείγμα της δουλειάς τους στη μεγάλη κλειστή αίθουσα του αθλητικού συλλόγου.

Τέλος η πολυμελής Chorus “Nova » θα μας χαρίσει όμορφες χριστουγεννιάτικες μελωδίες.

You may also like